Borbeni Duci bez preokreta protiv Iznera - Admiral Bet SPORT

Borbeni Duci bez preokreta protiv Iznera

Nemanja Đorđević

Dušan Lajović završio je učešće na Mastersu u Sinsinatiju u prvom kolu.

Srpski teniser nije uspeo da napravi preokret posle velike borbe za Džonom Iznerom na startu kalifornijskog Mastersa – 7:6(3), 1:6, 7:5.

U prvom setu nismo videli nijednu brejk loptu, ali je domaći predstavnik ipak bio koncentrisaniji u taj-brejku i stigao je do vođstva.

Usledio je furiozan odgovor drugog reketa Srbije, pa se posle dva brejka i samo 25 minuta igre ušlo u odlučujući set.

Lajović je već na startu imao novu šansu da rivalu oduzme servis, da bi potom i sâm morao da spasava dve brejk lopte, a ključan trenutak susreta odigrao se u u dvanaestom gemu – kada Izner koristi prvu meč loptu za konačni trijumf.

Amerikanca u narednoj rundi očekuje susret za bolji iz duela Pabla Karenja-Buste iz Španije i Francuza Žila Simona.