Kovač izveo najjači sastav, Bajern se zagrejao za start Bundeslige - Admiral Bet SPORT

Kovač izveo najjači sastav, Bajern se zagrejao za start Bundeslige

Fudbaleri Bajerna zagrejali su se za start nove sezone u Bundesligi, koju će otvoriti u petak od 20:45 protiv berlinske Herte.

Bajern je igrao meč trećeg kola nemačkog Kupa (DFB Pokal) i kao gost savladao je Energi Kotbus – 1:3 (0:1).

Niko Kovač je na teren izveo najjači sastav – Nojer – Alaba, Kimih, Zile, Pavar – Alkantara, Renato Sančes, Toliso – Miler, Koman, Levandovski.

Šampion je igrao onako kako uvek igra – dominirali su, stvarali su prilike, a Kotbus je samo bio skoncentrisan na to da primi što manje golova. Robert Levandovski doveo je Bavarce u prednost u 32. minutu, kada su konačno probili bedem domaćina.

U drugom poluvremenu Bajern je nastavio u istom ritmu, ali je igrao i malo opreznije, a delovalo je kao da je samo jedna ekipa na terenu i da se igraju popularne "viktorije". Kingsli Koman je u 74. minutu duplirao prednost i tu je meč bio rešen. Treći gol postigao je ponovo Robert Levandovski u 89. minutu, a GG3+ "ispoštovao" je Taz sa bele tačke u 93. minutu.