Aurora borealis obasjava put ka Ligi šampiona

Nemanja Đorđević

Malo je nedostajalo da navijači Crvene zvezde dobiju još jedno veče za pamćenje u režiji ekipe Vladana Milojevića.

Šampion Srbije dočekao je Kopenhagen u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, a sve je išlo po planu do samog finiša susreta pred više od 40.000 navijača na stadionu "Rajko Mitić".

Crveno-beli su odigrali taktički veoma dobar meč, neutralisavši najvažnije i najopasnije igrače prvaka Danske, ali je sporna odluka glavnog arbitra iz Portugala Tijaga Martinsa u velikoj meri zakomplikovala put našeg tima ka novom učešću u elitnom takmičenju.

Prethodno, Marko Marin zapretio je već u trećem minutu iz slobodnog udarca, a upravo je Nemac još jednom bio najvažnija karika u igri Zvezde, kreiravši većinu opasnih napada svog tima, da bi "Marakana" "eksplodirala" minut pre odlaska na odmor – kada Milan Pavkov uz dosta sreće trese mrežu gostiju.

Na žalost, jedan od problema s kojim će Milojević morati da se suoči u revanšu manifestovao se već na startu drugog dela igre pošto Pavkov nije bio u stanju da završi utakmicu, a posle se ispostavilo da je snažni momak iz Begeča igrao sa povredom zadnje lože.

Malo je nedostajalo da rezervista Ričmond Boaći povisi na 2:0, posle novog odličnog poteza Marina, ali je lopta završila tik pored stative, a slična situacija viđena je i deset minuta pre kraja kada Ganjanin šutira pored gola.

Nedugo zatim dogodio se prvi od dva sporna momenta, Martins svira penal za Kopenhagen u prvom opasnom napadu Danaca, iako je opšti utisak da je Pepe Biela simulirao posle duela sa Dušanom Jovančićem.

Posle savršene "panjenke" Jonasa Vinda, naš tim pokušao je da stigne do prednosti u preostalih nekoliko minuta, dok je opet opšti utisak bio da je Portugalac oštetio Zvezdu pošto nije svirao penal posle rušenja El Fardu Bena na ivici peterca.

Bilo kako bilo, Crvenu zvezdu očekuje izuzetno težak posao u glavnom gradu Danske, ali Marin uprkos svemu nema dilemu.

Taktički odlična utakmica. Ušli smo od prvog minuta u igru onako kako treba. Zadovoljan sam našom igrom i ubeđen sam da prolazimo tamo,

nije imao dilemu Marin posle utakmice.

S druge strane, šef stručnog štaba do dana susreta neće znati na kakvu će napadačku liniju morati da računa. Pavkov je već od srede podvrgnut ubrizgavanju krvne plazme, dok je Ben na poštedi, zbog povrede zadnje lože, pa ga nije bilo u trijumfu nad lučanskom Mladošću (2:0) na otvaranju novog kola Superlige Srbije.

Kada čujete bes navijača i skandiranje, to je najbolji odgovor na sve. Mi smo Srbi, izdržaćemo, bilo je i težih trenutaka za nas. Ovo je otvorena pozornica i svako dobije ono što je zaslužio. Imamo revanš koji treba da odigramo, na nama je da se spremimo. Rezultat je u njihovu korist, ali fudbal je čudna igra,

jasan je bio Milojević.

Jedno je sigurno, Crvena zvezda neće položiti oružje bez borbe, a put kojim treba da prođe do cilja i te kako joj je poznat…