Dok se Zvezda bori u Kopenhagenu, imamo tri ekipe u plej-ofu za Ligu šampiona – Srbin je heroj

Marko Kulić
Photo by Julian Finney/Getty Images

Dok je u toku finiš meča između Kopenhagena i Crvene zvezde, završena su tri meča trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona. U plej-ofu će igrati APOEL, Rozenborg i Briž.

Kiparski APOEL je slavio nad Karabagom u gostima rezultatom 2:0 i tako uspeo da se revanšira za poraz kod kuće rezultatom 2:1. Klub iz Nikozije je poveo u 34. minutu golom De Vinsentija iz penala. Čovek odluke bio je povremeni reprezentativac Srbije, Uroš Matić koji je u 68. minutu postigao gol za prolaz dalje.

Rozenborg je bio siguran kod kuće i slavio rezultatom 3:1 protiv slovenačkog Maribora i ukupnim rezultatom 6:2 otišao dalje. Prava ludnica viđena je u Kijevu. Belgijski Briž je imao 1:0 nakon prvog meča, a u gostima je viđeno čak šest golova sa dva crvena kartona.

Dinamo je tri puta vodio, ali Briž je isto toliko puta uspevao da izjednači rezultat. Čak i da je izgubio 2:1 ili 3:2, Briž bi svakako išao dalje zbog gola u gostima ali je na kraju golom Loisa Opende u 95. minutu uspeo da izbegne poraz.

Pored Kopenhagena i Zvezde, u toku je još šest mečeva trećeg kola kvalfikacija za Ligu šampiona.