Videli smo ludnicu u Danskoj, a kako su prošli ostali? Tadić ponovo junak Ajaksa, Porto eliminisan!

Marko Kulić

Crvena zvezda je uspela da eliminiše Kopenhagen nakon sigurno najluđe utakmice ove večeri, a i jedne od najzanimljivijih utakmica do sada u kvalifikacijama za Ligu šampiona. U senci tog duela, odigrano je još devet mečeva.

Tri su završena ranije, dok su preostali susreti takođe doneli dosta uzbuđenja. Polufinalista Lige šampiona iz prošle sezone, Ajaks je teškom mukom eliminisao grčki PAOK. Ekipa iz Soluna je povela u 23. minutu golom Bisevara, a zatim je Dušan Tadić promašio penal u 32. minutu.

Ipak, reprezentativac Srbije 11 minuta kasnije uspeva da sada uspešno izvedenim penalom izjednači na 1:1. Njegov gol je bio uvod u potpuni preokret koji je prvo doneo Taljafiko u 79. minutu, a zatim je reprezentativac Srbije svojim drugim penalom doneo 3:1.

Šampion Grčke je u 94. minutu smanjio na 3:2, ali bilo je prekasno za bilo kakav preokret. Večeras smo mogli videti dva velika iznenađenja u trećem kolu. Krasnodar je eliminisao Porto rezultatom 3:2 u gostima, dok je Kluž slavio 4:3 nad Seltikom takođe na gostujućem terenu.

Kada su u pitanju ostali dueli, Dinamo Zagreb je bio ubedljiv na gostovanju Ferencvarošu i trijumfovao rezultatom 4:0. U austrijsko-švajcarskom duelu, LASK iz Linca je bio bolji od Bazela rezultatom 3:1 pa će ekipa iz Švajcarske morati da se bori za Ligu Evrope. Olimpijakos je eliminisao Bašahšehir rezultatom 2:0.