Debakl Piksijevog Gvangžua, Tošić pocrveneo - Admiral Bet SPORT

Debakl Piksijevog Gvangžua, Tošić pocrveneo

Stefan Cvetković

Srbi u kineskoj Superligi nisu imali baš prijatan dan.

Gvangžu našeg Dragana Stojkovića Piksija i Duška Tošića poražen je na gostovanju Šenženu sa 4:0 (1:0): Piksijev tim je nastavio sa serijom loših rezultata i upisao peti meč bez pobede, dok je Duško Tošić isključen zbog drugog žutog kartona.

Domaći tim je poveo preko Dijega Souse u 45. minutu iz penala. Džihong Džijang pravi faul i dobija crveni karton, a Brazilac je bio precizan za 1:0. Samo devet minuta od starta drugog dela meča novi penal za domaći tim. Ovo puta odgovornost je preuzeo Džon Mari i povisio na 2:0.

Duško Tošić u 69. minutu pravi faul zbog kog dobija žuti karton, ali protesti kod glavnog sudije doneli su mu drugi žuti karton i raniji put u svlačionicu. Tri minuta nakon toga – treći penal za domaće! Harold Presiado stavlja loptu na belu tačku, ali je golman gostiju odbranio. Sa dva igrača manje, Gvangžu je do kraja primio još dva gola preko Čao Gana u 90. i Dijega Souse u 94. za konačnih 4:0.

Šenžen koji sa klupe predvodi Roberto Donadoni je ovom pobedom izašao iz opasne zone.

Šangašj ŠIPG je posle serije od četiri vezana remija konačno pobedio. Tjanđin Teda je stradala sa 5:1 (1:1). Arnautović je učestvovao sa golom i asitencijom, Oskar je bio asistent kod poslednjeg gola, dok je izjednačenje gostima u prvom delu doneo Sandro Vagner.

Peking Rene je ostao zakucan za dno Superlige i ovog popodneva na svom terenu pretrpeli su poraz od sa 1:2 (1:1). Augusto Fernandez doneo je vođstvo domaćima u 27. minutu. Ezekel Laveci izjednačio sa penala pet minuta kasnije, da bi pobedu gostima doneo Ksuešeng Dong u 79. minutu.