Istanbul ponovo taličan, Liverpulu Superkup Evrope! - Admiral Bet SPORT

Istanbul ponovo taličan, Liverpulu Superkup Evrope!

Milovan Longinov

Liverpul je na krovu Evrope! Crveni su u Superkupu Evrope u Istanbulu pobedili Čelsi rezultatom 7:6, posle penala, nakon što je posle 120 minuta bilo 2:2.

Večeras smo u Istanbulu gledali izuzetan fudbal, videli smo čak četiri gola i preko 30 udaraca ka oba gola.

Jirgen Klop je napravio nekoliko izmena, Džo Gomez je počeo kao desni bek, a Džoel Matip kao štoper uz Van Dajka. Najveće iznenađenje bio je Okslejd-Čemberlen, koji je činio napadački trio uz Salaha i Manea.

S druge strane, Frenk Lampard je morao da napravi nekoliko promena pošto je pre samo tri dana doživeo pravi debakl od Mančester Junajteda. Najznačaniji je bio povratak N’Golo Kantea, ali i Olivijea Žirua.

Liverpul je bolje otvorio meč, ali je Čelsi ubrzo uspeo da pronađe ravnotežu i uzvrati na pravi način. Čelsi je bio izuzetno opasan i delovalo je da bolje stoji na sredini terena, pošto su Mane i Salah bili potpuno odsečeni.

Čelsi je vođstvo došao u 36. minutu, kada je posle lepe akcije, Pulišić povukao loptu kroz sredini i na vreme proigrao Žirua, koji je izbegao ofsajd poziciju i rutinski savladao Adrijana.

Pulišić je ubrzo postigao pogodak, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda, pa je rezultat na poluvremenu ostao nepromenjen.

I onda, pravi preokret u odnosu snaga, Jirgen Klop je znao kako da podigne svoj tim i napravi pravu izmenu pošto je uveo Firmina umesto Okslejda-Čemberlena. Liverpul je momentalno zaigrao agresivnije i konkretnije i već u 48. minutu došao do izjednačenja.

Fabinjo je lepo odigrao kroz sredinu, Firmino je dodao do Manea, a ovaj iz drugog pokušaja praktično ušao u gol sa loptom.

Liverpul je u potpunosti preuzeo inicijativu i posle nekoliko minuta Fabinjo je opasno šutirao sa dvadesetak metara, ali je lopta prohujala pored stative.

Usledio je nešto mirniji period igre, a onda je 15 minuta pre kraja Salah imao dobru poziciju za šut, ali je slabo reagovao i propustio da ozbiljno ugrozi Kepu. Šansa utakmice usledila je u 76. minutu, posle kornera i ogromne gužve u petercu, Van Dajk je imao otvorenu poziciju, ali je Kepa maestralno odbranio.

U 84. minutu Čelsi je postigao novi pogodak, ovaj put je rezervista Maunt pogodio malu mrežu, ali je i ovaj gol opravdano poništen zbog ofsajd pozicije.

Do kraja regularnih 90 minuta nije bilo promene rezultata, pa se otišlo u produžetke, u kojim smo gledali pravu ludnicu. Prvo je Sadio Mane već u 95. minutu posle nove asistencije Roberta Firmina zategao loptu i od prečke savladao Kepu.

Delovalo je da Čelsi neće imati snage da se opet vrati, ali je onda golman Adrijan oborio Abrahama, a sudija opravdano pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Žoržinjo.

Nakon toga, Čelsi je bio nešto bolji i već posle nekoliko minuta, Abraham je mogao da postigne novi pogodak, pošto je sa pet metara pokupio povratnu i šutirao za malo pored stative.

I u drugom produžetku ČElsi je imao bolje prilike, prvo je Adrijan zaustavio pokušaj Barklija, a potom je i Pedro u nastavku iste akcije šutirao pored gola. Promene više nije bilo, pa su odlučivali penali: