Veliki uspeh - Stefanoviću medalja i norma za Olimpijske igre! - Admiral Bet SPORT

Veliki uspeh – Stefanoviću medalja i norma za Olimpijske igre!

Marko Kulić

Srpski kajakaš Strahinja Stefavnović osvojio je srebrnu medalju u trci jednoseda na 200 metara na Svetskom prvenstvu u Segedinu. On je za samo 18 stotinki bio slabiji od pobednika, a imao je rezultat 35,04 sekunde.

Zlatno odličje pripalo je Britancu Lijamu Hitu, dok je bronzu osvojio Karlos Garote iz Španije.

Sam Stefanović je rekao da je prezadovoljan iako je bio blizu i zlatne medalje.

Trka je bila sjajna. Verovao sam od početka. Od starta sam bio samouveren, držao sam se, tek me je pred kraj malo obišao i tu sam izgubio zlatnu medalju, ali sam svakako prezadovoljan. Sve se poklopilo, lepo smo trenirali i verovali u ovaj rezultat.

Kada su u pitanju žene, naša predstavnica Milica Starović je finale u Segedinu u istoj disciplini završila na sedmom mestu. Normu za Olimpijske igre u ovoj disciplini stiče prvih pet u finalu, paje  Milica nije izborila.

Starovićeva ipak može da dođe do olimpijske norme ako dvoje od prvih pet takmičara iz ovog finala ostvari dobar rezultat u nekoj od drugih disciplina.