Serija A: 20 golova, golčina Kolarova, povratak Mihe, Atalanta od 2:0 do 2:3… - Admiral Bet SPORT

Serija A: 20 golova, golčina Kolarova, povratak Mihe, Atalanta od 2:0 do 2:3…

Stefan Cvetković

Dobrodošla Serijo A!

Šest utakmica u terminu od 20.45 – 20 golova, jedna pobeda domaćina, dva remija i tri trijumfa gostiju.

Na "Olimpiku" Roma i Đenova su priredile spektakl svim navijačima sa šest golova u mrežama i pobedlom bodova – 3:3.

Roma je povela već u 6. minutu preko Undera, koji je ubrzo imao još jednu dobru šansu. Pinamonti koristi lošu reakciju Romine odbrane i u 16. minutu donosi izjednačenje. Do poluvremena je Džeko doneo novo vođstvo Romi u 30. minutu nakon solo prodora, da bi Krišito sa bele tačke pred odmor opet poravnao. Na samom početku meča Kolarov golčinom iz slobodnog udarca donosi i treće vođstvo Romi na meču, ali ni ono nije dugo trajalo. Krisijan Kuame u 70. izjednačuje na 3:3!

Golčina Kolarova!

Siniša Mihajlović vratio se na klupu Bolonje i vodio je svoju ekipu do remija protiv Verone od 1:1. Bolonja je povela u 15. minutu iz penala preko Sansonea. Davidovic je isključen kod domaćina, ali ni igrač manje nije omeo tim iz Verone da preko Migela Velosa izjednače do poluvremena. Portugalac je u stilu Kolarova postigao fenomenalan gol.

Lacio je golovima Ćira Imobilea i Hoakina Koree došao do pobede od 0:3 protiv Sampdorije na stadionu "Luiđi Feraris". Debitant u Ligi šampiona i četvrtoplasirana ekipa iz prošlogodišnjeg šampionata Atalanta vratila se u život iz pakla "Paolo Maze". Tim iz Bergama gubio je sa 2:0 posle 26. minutu. Prvo je Robin Gosens smanjio u 34, da bi Luis Murijel sa dva gola u samo šest minuta preokrenuo. Prvo je u 70. minutu odličnim udarcem sa distance doneo izjednačenje, da bi novim udarcem sa ivice kaznenog prostora šest minuta kasnije doneo preokret.

Breša je slavila na gostovanju Kaljariju i pokupila prva tri boda u novoj sezoni. Strelac jedinog gola bio je Alfredo Donaruma u 54. minutu sa bele tačke. Torino je sa dva gola Simonea Zaze slavio sa 2:1 protiv Sasuola na svom terenu.