Atletik bolji u derbiju Baskije, majstorija Garsije - Admiral Bet SPORT

Atletik bolji u derbiju Baskije, majstorija Garsije

Marko Kulić

Treće kolo španskog prvenstva otvorio je baskijski derbi između Atletik Bilbaa i Real Sosijedada. Na "San Mamesu" Bilbao je savladao goste iz San Sebastijana rezultatom 2:0.

Sve je bilo rešeno praktično u prvih pola sata igre. Prednost domaćinima je već u 11. minutu doneo Injaki Vilijams, a već u 28. minutu prednost je duplirao Raul Garsija efektnim šutem sa oko 20 metara.

Real Sosijedadu je doduše prvobitno dosuđen penal u 21. minutu, ali je sudija Havijer Estrada nakon pregledane VAR tehnologije poništio svoju odluku i od penala nije bilo ništa. Sosijedadu je VAR čak i poništio fol u 62. minutu zbog ofsajda, tako da će igrači plavo-belih sigurno imati zamerke na ovu tehnologiju.

Takva odluka je poklebala igrače Real Sosijedada pa je Atletik do kraja mogao i ubedljivije da slavi. Ipak, na kraju je bilo rutinskih 2:0 za domaćine na "San Mamesu".