Majnc nije izdržao nakon vođstva, furiozni preokret Bajerna - Admiral Bet SPORT

Majnc nije izdržao nakon vođstva, furiozni preokret Bajerna

Marko Kulić

U standardnom terminu Bundeslige od 15:30 odigrano je pet mečeva trećeg kola. Bajern je pokazao da je potpuno "upalio mašinu" pobedom nad Majncom rezultatom 6:1, a do prvog trijumfa je došao i Šalke.

Iako po rezultatu to deluje kao rutinski trijumf, Bajern je ipak morao da se pomuči kako bi došao do njega. Gosti su iznenađujuće poveli u šestom minutu preko Žana Pola Betiusa, a Bajernu je trebalo tačno pola sata da slomi otpor Majnca po prvi put. Strelac je bio Benžamin Pavar u 36. minutu, a zatim verovatno i ključni momenat na utakmici u 45. minutu.

Strelac iz slobodnog udarca bio je Austrjanac David Alaba pa su tako domaćini otišli sa golom prednosti.

Bajern se dodatno "razbesneo" u drugom poluvremena pa su još četiri lopte završile u mreži Majnca koji ima najgori učinak na startu prvenstva (tri poraza iz isto toliko mečeva) . Strelci za ubedljiv trijumf šampiona Nemačke od 6:1 bili su Ivan Perišić u 54, Kingsli Koman u 64, Robert Levandovski u 78. i Alfonso Dejvis u 81. minutu.

Šalke je došao do prvog trijumfa u sezoni i to nad Hertom rezultatom 3:0. Zanimljivo je da su prva dva gola ekipe iz Gelzenkirhena u stvari bila autogolovi Štarka u 38. i Rekika 48. Šalke  je potvrdio trijumf preko Džondža Kenija u 85. minutu. Marko Grujić je igrao za Hertu čitav meč dok Matije Nastasića nije bilo ni u protokolu ekipe Šalkea.

Od ostalih duela odigranih u ovom terminu, imali smo dva remija i jednu pobedu. Bajer je odigrao sa Hofenhajmom bez golova, Keln je u nadoknadi vremena slavio nad Frajburgom rezultatom 2:1, dok su Volfsburg i Paderborn remizirali 1:1.