Serija A: Nova pobeda Intera, novi spektakl u režiji Atalante, het-trik Berardija - Admiral Bet SPORT

Stefan Cvetković

Još jedno super uzbudljivo veče u italijanskom šampionatu. Šest utakmica donelo je mnogo uzbuđenja. Inter je upisao još jednu pobedu, Domeniko Berardi je het-trikom vodio Sasuolo do pobede, dok je Atalanta još jednom pružila nezaboravan meč.

Atalanta je prošle nedelje uspela da se vrati od 0:2 do 3:2, a ove su uspeli od 2:1 da izgube sa 2:3 protiv Torina. Torino je na taj način ostao uz Inter i Juventus jedini stoprocentan tim. Kevin Bonifati doneo je prednost gostima u 24. minutu, ali je neverovatni Duvan Zapada uspeo da golovima u 38. i 54. minutu preokrene rezultat. Samo tri minuta kasnije Berenger donosi izjednačenje, da bi Armando Ico iskoristio centaršut Baselija i glavom doneo preokret gostima u 66. minutu.

Inter je upisao i drugu pobedu na startu sezone. Romelu Lukaku drugi gol. Konteov tim slavio je protiv Kaljarija sa 2:1. Lautaro Martinez doneo je predost "Neroazurima" u 27. minutu, da bi Žoao Pedro glavom doneo izjednačenje u 50. Igrao se 72. minut kada je Sensi oboren u kaznenom prostoru, a Lukaku sa bele tačke doneo novo vođstvo gostima i tri boda.

Đenova je na svom terenu bila bolja od Fiorentine sa 2:1. Kristijan Zapada i Kristijan Kuame bili su strelci za domaće, dok je jedini gol za tim iz Firence postigao Erik Pulgar u 76. minutu. Nikola Milenković odigrao je čitav meč, dok je Dušan Vlahović ušao sa klupe u 72. minutu. Verona je golom Pesine u 81. minutu slavila protiv Lećea sa 0:1. Darko Lazović odigrao je svih 90 minuta za Veronu.

Sasuolo je zahvaljujući Domeniku Berardiju slavio sa 4:1 protiv Sampdorije. Napadač Sasuola postigao je het-trik za samo 14 minuta od 29. do 43. minuta. Hamed Traore je povisio na 4:0. Da bi Kvaljarela sa bele tačke samo ublažio poraz. Gosti su čitavo drugo poluvreme igrali sa igračem manje zbog isključenja Viere u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Parma je odnela sva tri boda sa "Dačija Arene" u Udinama. Udineze je poveo preko Kevina Lazanje u 17. minutu. Žervinjo u 43. donosi izjednačenje, da bi Rikardo Gagliolo u 59. preokrenuo rezultat, pre nego što je Roberto Inglese stavio tačku na meč u 75. minutu.