Poljskoj triler protiv Kine, Španija jedva, Rusija sigurna - Admiral Bet SPORT

Poljskoj triler protiv Kine, Španija jedva, Rusija sigurna

Stefan Cvetković

Pravi triler viđen je u Pekingu u meču grupe A između Kine i Poljske.

Domaćin Mundobasketa poražen je od selekcije Poljske sa 79-76 posle produžetka u veoma uzbudljivoj završnici. Kinezi su imali loptu sa strane 6,3 sekundi pre kraja, ali su promašili šut za tri poena i potencijalnu šansu da odvedu meč u dodatnih pet minuta.

Poljska je došla do druge pobede posle dva gola. Mateuš Ponika predvodio je Poljake sa 25 poena, 9 skokova i tri asistencije. Pratio ga je Ej Džej Sloter sa 22 poena, dva skoka i četiri asistencije. U selekciji domaćina najefikasniji je bio Ji Đinlijan sa 24 poena i osam asistencije. Dvocifreni su još bili Žo Ki i Želin Vang, obojica sa po 10 poena.

U poslednjem kolu Poljska igra sa Obalom Slonovače, Kina protiv Venecuele.

U grupi B Rusija je došla do druge pobede trijumfom protiv Južne Koreje sa 87-73. Rusi su tokom meča konstantno bili u vođstvu i prednost je išla do maksimalnih 18 poena. Andrej Vorontsevič i Vitali Fridzon predvodili su Rusiju sa 13 poena, pratili su ih Andrej Zubkov i Mihael Kulagin sa po 11. Guna Ra sa 19 i Daasung Li sa 17 bili su najefikasniji kod Južne Koreje koja je upisala drugi poraz.

Španci su neočekivano imali mnogo problema protiv Porto Rika. "Furija" je uspela u drugom poluvremenu da dođe do prednosti i slavi sa 73-63.

Portoriko je prvu deonicu dobio sa 21-17. Španija je uspela da na poluvremenu ode sa samo poenom prednosti 36-35. Ali su uspeli da serijom 12-0 u finišu trećeg perioda odu na +14 i reše meč.

Mark Gasol i Riki Rubio su bili jedini dvocifreni sa 19, odnosno 17 poena. Serhio Ljulj je dodao 9, Huan Hernangomez 7 poena. Gan Klavel sa 13 i Geri Braun sa 11 predvodili su poraženi tim.