Holanđani i Belgijanci gaze, Nemci se ispravili, Slovenci u transu - Admiral Bet SPORT

Holanđani i Belgijanci gaze, Nemci se ispravili, Slovenci u transu

Nemanja Đorđević

Reprezentacije Holandije i Nemačke zabeležile su pobede u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine i učinile situaciju u grupi C još zanimljivijom.

Posle velikog preokreta upravo nad Nemačkom pre tri dana, "Oranje" su rutinski slavile na gostovanju poslednjeplasiranoj Estoniji – 4:0 (1:0).

Dvostruki strelac za goste bio je Rajan Babel, u 17. i 48. minutu, Memfis Depaj povisio je na 3:0 u samom finišu, da bi konačan rezultat postavio Žoržinjo Vajnaldum u 87. minutu.

Holandija sada ima devet bodova iz četiri meča, odnosno po tri manje od Nemačke i Severne Irske, posle trijumfa "Elfa" u Belfastu  – 2:0 (0:0).

Prvi pogodak za goste na "Vindsor parku" postigao je Martin Halstenberg u trećem minutu drugog poluvremena, pošto je uhvatio divan volej posle spuštene lopte Juliana Branta, a drugi Serž Gnabri u nadoknadi.

Poput Holandije, veoma ubedljivi bili su i Belgijanci u grupi I deklasiravši Škotsku u Glazgovu – 4:0 (3:0).

Sve je bilo gotovo posle tek nešto više od pola časa igre, koliko je "Đavolima" bilo potrebno da postignu tri gola. Najpre je precizan bio Romelu Lukaku u devetom, pa Tomas Vermalen u 24. i Tobi Alderveireld u 32. minutu, pre nego što je Kevin de Brujne u 82. stavio tačku.

Istim rezultatom Kipar je pobedio San Marino takođe kao gost 4:0 (2:0), dok je Rusija, tek u 89. minutu, preko Marija Fernandeša ipak uspela da sruši Kazahstan – 1:0 (0:0).

U grupi E, posle remija Azerbejdžana i Hrvatske, videli smo i važan trijumf Slovačke u Mađarskoj 2:1 (1:0), pošto Slovaci sada imaju isti broj kao Mađari, odnosno jedan manje od vodećih Hrvata.

Do izuzetno važna tri boda, u grupi G, stigli su i Slovenci u sjajnom susretu sa Izraelcima – 3:2 (1:0).

Gosti su dva puta uspevali da uzvrate, prvi put preko veziste Partizana Bibrasa Natka, ali je Benjamin Verbic u prvom minutu nadoknade izrastao u potpunog junaka u Stožicama.

Slovenci su u dva susreta, posle trijumfa nad Poljskom u prošloj rundi, totalno preokrenuli svoju situaciju, dok su Robert Levandovski i drugovi još jednom zakazali remijem sa Austrijom bez golova kod kuće. Šanse da se domogne plasmana na završni turnir zadržala je i Makedonija slavljem na gostovanju poslednjeplasiranoj Letoniji – 2:0 (2:0).