Milovan Longinov
Luka Modrić Hrvatska Dan Mullan/Getty Images

Azeri su večeras opet bili neugodan rival za Hrvate, a vicešampioni sveta, ovaj put nisu uspeli da preokrenu.

U prvom meču na "Maksimiru", Azeri su vodili, pa na kraju izgubili, dok su danas umalo oni uradili identičnu stvar kao potpuni autsajderi.

Nakon što su u junu Slovačka i Mađarska na istom ovom stadionu slavili sa 5:1 i 3:1, očekivalo se da i Hrvati danas dođu do lake pobede.

Iako je već u 11. minutu Luka Modrić iskoristio jedanaesterac za vođstvo Hrvata, to je praktično bilo sve od gostiju, koji su do kraja čak i strahovali da zadrže bod.

Selektor Azera, inače Hrvat, Nikola Jurčević, večeras je osvojio jedan od značanijih bodova u svojoj karijeri, a mogao je da dođe i do sva tri.

U drugom poluvremenu, Azeri su bili daleko bolji rival, postigli su pogodak koji je opravdano poništen zbog ofsajda. Ali, u 72. minutu, ništa nije moglo da zaustavi Kalilzadu, koji je nanizao nekoliko čuvara i gotovo celu odbranu Hrvatske i pogodio za 1:1.

Nakon toga, domaći su dobili vetar u leđa, imali su još jednu lepu priliku, dok je Hrvatima nedostajalo snage i ideje da dođu do sva tri boda. Promene rezultata nije bilo, Azeri su osvojili prvi bod, dok su Hrvati ugrozili trku za prvo mesto u grupi.