Mitar doneo Tumbakoviću prvu pobedu! - Admiral Bet SPORT

Mitar doneo Tumbakoviću prvu pobedu!

Milovan Longinov

Fudbaleri Srbije pobedili su u gostima selekciju Luksemburga rezultatom 3:1 (1:0) u kvalifikacijama za EP 2020.

Nakon poraza od Portugala u Beogradu, Ljubiša Tumbaković je značajno promenio tim, a naši fudbaleri su opravdali ulogu favorita.

Ipak, nije delovalo uopšte tako lako, naprotiv, Luksemburg je potvrdio onu dobro poznatu "da danas svi igraju fudbal".

Do 36. minuta kada je Mitrović maestralno postigao pogodak glavom, timovi su bili ujednačeni, a domaći su imali nekoliko izglednih prilika, ali se istakao golman Marko Dmitrović.

I onda je sjajan centaršut Kolarova i trzaj glavom Aleksandra Mitrovića, doneo prednost našem timu.

Na startu drugog dela igre, Ljubiša Tumbaković je odlučio da u igru uvede Nemanju Radonjića umesto neuverljivog Kataija i posle samo nekoliko minuta, ofanzivac Olimpik Marseja je iskoristio svoju šansu. Udarcem sa dvadesetak metara pogodio je prvi ugao za velikih 2:0.

Delovalo je da ćemo u tom trenutku lako doći do tri boda, ali do kraja smo strepeli. Domaći su zaigrali veoma, veoma dobro i gol je visio u vazduhu. U 66. minutu, Dmitrović je bio nemoćan, Turpel smanjuje rezultat i unosi neizvesnost u ovaj meč.

Od tog trenutka, Luksemburg u potpunosti preuzima inicijativu, i u 71. minutu, Dmitrović je spasao čist pogodak domaćih, intervencijom na gol liniji.

Posle 20 minuta neizvesne igre pred našim golom, jedan dubinski pas Sergeja ka Mitroviću je presekao domaće. Kroz sredinu i čitavu odbranu, Sergej je na pravom mestu pronašao Mitrovića koji je postigao novi pogodak za nedostižnih 3:1.

Do kraja utakmice, naši fudbaleri su uspeli da sačuvaju prednost i osvoje tri boda, koja im neće mnogo značiti, jer su Portugalci razbili Litvance u gostima sa 5:1.