"Poker" u drugom poluvremenu, Rendžers slavio u Pertu

Fudbaleri Glazgov Rendžersa ostvarili su petu pobedu u sezoni.

U meču šestog kola škotskog Premijeršipa, Rendžers je slavio na gostovanju Sent Džonstonu – 0:4 (0:0).

Na stadionu "MekDermid park" u Pertu nije bilo golova u prvom poluvremenu, ali se aktuelni vicešampion Škotske i učesnik Lige Evrope razigrao u drugom delu igre.

Džek je u 47. minutu bio u ulozi asistenta, a mrežu je zatresao 23-godišnji napadač iz Kolumbije Alfredo Morales. Prednost je duplirao štoper Goldson u 61. minutu posle odličnog centaršuta Tavernijea, a u 79. minutu umesto Morelosa u igru je ušao Džermejn Defo.

Omaleni Englez je uspeo da se u poslednjih nekoliko minuta susreta dva puta upiše u strelce – pogodio je u 88. minutu na novu asistenciju Džeka, a drugi gol stigao je dva minuta kasnije, posle dobrog solo prodora.

Rendžers ima tri boda manje od Seltika, koji je i dalje maksimalan na vrhu tabele.