"Pirova pobeda" Barselone, Mesi morao napolje, Fati je čudo! - Admiral Bet SPORT

"Pirova pobeda" Barselone, Mesi morao napolje, Fati je čudo!

Milovan Longinov

Fudbaleri Barselone vezali su i treću pobedu na "Kamp Nou" pošto su večeras pobedili Viljareal rezultatom 2:1 (2:1) u šestom kolu La Lige. Ipak, Katalonci imaju i razloga za strah pošto je zbog povrede primicača Lionel Mesi napustio teren na poluvremenu.

Ernesto Valverde je prvi put ove sezone od prvog minuta izveo trio Mesi-Grizman-Suarez i to se isplatilo na samom početku utakmice.

Već u šestom minutu, Mesi je izveo korner na prvu stativu, a Grizman maestralno glavom od prečke u prvi ugao pogodio za 1:0.

Igrao se 15. minut kada je Artur Melo primio jedan sasvim običan pas od Serhija Busketsa i potom zategao loptu sa 30 metara pod prečku za 2:0.

Proradila veza Mesi-Grizman, a onda – bum – Artur "ubio pauka" sa 30 metara!

Međutim, posle nekoliko minuta posle jednog duela, Mesi se uhvatio sa primicač, posle kratke pomoći lekarskog tima uspeo je da nastavi meč, ali je igra Barselone stala.

Viljareal je odjednom preuzeo inicijativu i u samom finišu prvog poluvremena, Santi Kazorla je prelepim udarcem sa tridesetak metara probušio Ter-Štegena – 2:1.

Dame i gospodo – Santi Kazorla!

Ernesto Valverde je na poluvremenu morao da zameni Mesija, veruje se da povreda nije ozbiljnije prirode, već da je iz predostrožnosti izašao iz igre, a ušao je Osman Dembele, posle tačno pet nedelja pauze.

Dembele je uneo živost u igri Barselone, stvorio je dve solidne prilike, ali promene rezultata nije bilo.

Viljareal je imao jedan dobar pokušaj, ali je Ter-Štegen bio na mestu.

Ubrzo je Valverde uveo i De Jonga umesto Roberta, ali je najveći uticaj na igru Barselone doneo mlađani Ansu Fati, koji je u poslednjih 15 minuta dobio šansu umesto Luisa Suareza. Odmah je odigrao dupli pas sa Grizmanom i šutirao preko gola, a dva minuta kasnije njegov udarac je završio tik pored stative.

Do kraja utakmice, Pike je imao još jedan pokušaj iz slobodnjaka, Fati je i dalje bio najagilniji, ali promene nije bilo. Barselona ima devet bodova iz tri utakmice kod kuće, ali samo jedan na strani i zato je sada i dalje iza Real Madrida, koji sutra dočekuje Osasunu.