Suarez i Firpo za četvrtu "trojku" Barse i prekid crnog niza - Admiral Bet SPORT

Suarez i Firpo za četvrtu "trojku" Barse i prekid crnog niza

Nikola Bulatović

Barselona je ostvarila i četvrtu pobedu u sezoni. Posle osam utakmica van "Nou Kampa" u kojima Valverdeov tim nije uspeo da ostvari trijumf konačno su se radovali navijači šampiona nakon jednog meča na strani. Hetafe je bio nemoćan, a Barsa sigurna – 0:2.

Bez Mesija, Dembelea, Albe, Fatija šampion nije odigrao naročito dobar i upadljiv meč, ali ono što se računa jesu bodovi. Hetafe je imao odličnu seriju na svom stadionu, a Barsa veoma lošu van Katalonije. I jedan i drugi niz su završeni.

U prvih dvadesetak minuta bilo je uzbuđenja, ali su mreže mirovale do pred sam kraj poluvremena. Ter Štegen je ispucao loptu, a ona je nekako došla do Suareza koji prebacuje Soriju za 0:1 posle 45 minuta. Asistencija za nemačkog golmana:

Već u četvrtom minutu drugog dela bilo je 0:2. Perez je šutirao, a golman Hetafea odbio loptu na koju natrčava Žunior Firpo i duplira prednost Katalonaca.

Domaćin je posle devet mečeva na svom terenu bez poraza morao da položu oružje. Nije da Hetafe nije imao šansi, ali u ovakvoj utakmici morali su da imaju bolju realizaciju da bi stigli do nekog boda.

Posle sedam utakmica Barselona je na drugom mestu sa 13 bodova. Jedan više ima Real, kojeg večera očekuje derbi na "Vanda Metropolitanu".