Zvezdin brutalan odgovor Primorskoj - Admiral Bet SPORT

Zvezdin brutalan odgovor Primorskoj

Nikola Bulatović

Crvena zvezda pobedom je počela takmičenje u ABA ligi. Posle poraza u Superkupu od večerašnjeg rivala izabranici Milana Tomića demolirali su Primorsku – 90:64.

Prvak Slovenije napravio je prvoklasno iznenađenje pre desetak dana, ali su crveno-beli znali kako da vrate dug, i to da kamatom. Samo u prvoj četvrtini Primorska je imala kakav-takav priključak. Međutim, već u narednoj deonici šampion regionalnog takmičenja rešio je sve dileme. Drugih deset minuta Tomićeva ekipa dobila je sa čak 17:3.

Drugo poluvreme donelo je i najbolji potez meča. Džejms Gist navikao je košarkašku publiku na fenomenalne poteze i atraktivna zakucavanja, a večeras je potvrdio i zbog čega:

U jednom momentu treće četvrtine bilo je i plus 33 za Zvezdu, nakon čega su gosti uspeli delimično da se konsoliduju i ostvare kontinuitet dobrih napada. Imala je Zvezda brz i jednostavan odgovor, pa je do kraja meča rutinski odradila posao i lako sačuvala ogromnu prednost za prve bodove u novoj sezoni ABA lige.

Lorenco Braun je odigrao najbolji meč od dolaska u Zvezdu i ostvario dabl-dabl učinak – 17 poena i deset skokova. Dobrić je imao 13, a Gist 11 poena. Na drugoj strani Heris je imao 17, dok je Dimec stao na 12 poena.

Ranije danas Budućnost je slavila protiv Mornara.