Darušafaka rutinski kod kuće protiv Nantera - Admiral Bet SPORT

Darušafaka rutinski kod kuće protiv Nantera

Košarkaši Darušafake slavili su u drugom kolu grupne faze Evrokupa.

Posle pobede u Ljubljani nad Cedevita Olimpijom u prvom kolu, popularna Dačka je na svom parketu u Istanbulu slavila protiv francuskog Nantera rezultatom – 72:65.

U "Folksvagen areni" u najvećem turskom gradu domaćin je dominirao od samog starta. U početku se igralo koš za koš, da bi od rezultata 13:13 napravili seriju od 10:0 i stigli do dvocifrene prednosti posle prvih deset minuta. U drugoj četvrtini su tu prednost održavali, a gosti su do kraja poluvremena uspeli da smanje zaostatak za dva poena i na odmor se otišlo sa +8 za domaćina.

Na startu drugog poluvremena Darušafaka uvećava svoju prednost, igra sigurno i pred poslednji kvartal dolazi do +12. Nanter se dobrom serijom vraća na tri poena zaostatka sredinom poslednje deonice, prvi put još od starta meča. Darušafaka posle toga dodaje gas i rešava meč sigurnom igrom.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Džerod Džejms sa 16 poena i devet skokova i Džonatan Hamilton sa 15 poena i sedam skokova.

U poraženom sastavu najefikasniji bio je Mur sa 21 poenom.