Zagorac zatrpao koš Tofaša, Partizan stigao do druge pobede u Evrokupu! - Admiral Bet SPORT

Zagorac zatrpao koš Tofaša, Partizan stigao do druge pobede u Evrokupu!

Košarkaši Partizana dočekali su u "Beogradskoj areni" ekipu Tofaša u meču drugog kola grupne faze Evrokupa.

Crno-beli savladali su Tofaš posle preokreta – 93:80.

Crno-beli igrali su bez Rašona Tomasa na ovoj utakmici, koju je bolje otvorio gostujući tim. Pri rezultatu 12:9 za njih napravili su seriju od 7:0 i stigli su do dvocifrene prednosti, koju Partizan nije uspeo da smanji, pa se na prvi mali odmor otišlo sa +12 za gostujuću ekipu, u veoma efikasnoj prvoj četvrtini, u kojoj smo videli čak 42 poena.

Druga deonica bila je još efikasnija, pošto je palo čak 52 poena, od čega je Partizan ubacio 30. Održavao je Tofaš dvocifrenu prednost tokom skoro čitave druge deonice, iako je Partizan konstantno pokušavao da se primakne, ali je šut turskoj ekipi itekako radio od početka meča. Ipak, dobrom odbranom Partizan uspeva da se vrati i na veliki odmor otišlo se sa +4 za goste.

U trećoj četvrtini Partizan dolazi trojkama do izjednačenja, a zatim i preuzima prednost i dolazi na +4, ali se Tofaš brzo vraća i poravnava rezultat. Gordić je odigrao dobro završnicu trećeg kvartala i doneo Partizanu prednost od +4 ponovo, ali se Tofaš vraća i opet izjednačuje.

Poslednja četvrtina započela je nerešenim rezultatom (66:66), igralo se koš za koš, a Zagorac je bio nezaustavljiv i njegovom trojkom i dvojkom Mozlija Partizan ide na +6. Sa ogromnom energijom igrao je Partizan i brzo je ta prednost i porasla na +12, pa je meč bio rešen.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Rade Zagorac sa 26 poena i šutom iz igre – 4/5 za dva i 4/7 za tri poena! Novica Veličković ubacio je 15, uz sedam skokova i četiri asistencije, dok su po 12 dodali Volden i Nemanja Gordić.

U poraženom sastavu istakli su se Devin Vilijams sa 18, Di Džej Vajt i Tarik Filips sa po 16, dok je Met Lodžeski ubacio 14 poena.