Argentinci se izvukli na "Signal Iduna Parku" - Admiral Bet SPORT

Argentinci se izvukli na "Signal Iduna Parku"

Fudbalska reprezentacija Nemačke dočekala je na "Signal Iduna Parku" Argentinu u prijateljskom meču.

Sastali su se prvi put posle pet godina i čuvenog finala Svetskog prvenstva koje je rešio Mario Gece golom u 113. minutu, a ovog puta nije bilo pobednika – 2:2 (2:0).

Joakim Lev je na teren izveo Ter Štegena, Zilea, Koha, Džana, Halstenberga, Klostermana, Kimiha, Haverca, Valdšmita, Branta i Gnabrija, dok su za Argentinu nastupili Markesin, Fojt, Otamendi, Roho, Taljafiko, De Pol, Paredes, Pereira, Dibala, Korea i Martinez.

Nemci su u prvom poluvremenu za šest minuta postigli dva gola, a u centru pažnje bio je Serž Gnabri, koji se nalazi u fantastičnoj formi. Krilni napadač Bajerna je prvo zatresao mrežu u 16. minutu, a zatim u 22. asistirao Kaiju Havercu koji je duplirao prednost.

Domaćin je u drugom poluvremenu mogao brzo i do treće gola, ali Džan nije iskoristio jedan na jedan sa golmana, posle odlične kontre.

Argentina je dobro zaigrala u poslednjih pola sata i golovima Alarija u 66. i Okamposa u 85. minutu izvukla nerešen rezultat.