Cedevita Olimpija ispustila pobedu u Kazanju – sramnih sedam poena u poslednjoj četvrtini

Lokomotiva bolja u derbiju FOTO: Twitter/lokobasket

Košarkaši Cedevita Olimpije zabeležili su drugi poraz u Evrokupu.

U meču drugog kola grupne faze Evrokupa, Uniks je kao domaćin savladao tim iz Ljubljane – 80:67.

Slab start doneo je 27 poena u prvoj deonici, gde su gosti imali +3, ali onda smo videli skoro duplo više poena u drugom kvartalu (26:20) i Uniks je preokrenu rezultat, pa je na odmor otišao sa +3. U trećoj deonici je Cedevita Olimpija igrala odlično, preokrenula je rezultat, vodila je tokom čitavih deset minuta i sa +5 ušla u završnicu. Međutim, Uniks je zategao odbranu, Cedevita Olimpija igrala je katastrofalno u napadu, što govori podatak da su za deset minuta košarke postigli samo sedam poena, pa je domaćin na kraju slavio.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džamar Smit sa 21 poenom.

U poraženom sastavu su najefikasniji bili Rajan Boutrajt i Marko Simonović sa po 11 poena.