"Petarda" Ivanovića u Grošnici – Partizan rutinski sa Vodojažom

Nemanja Đorđević

Ekipa Partizana plasirala se u osminu finala Kupa Srbije deklasiravši niželigaša Vodojažu – 6:0 (1:0).

Zonaš iz Grošnice uspeo je da izdrži uvodni pritisak od strane velikog favorita, delovalo je čak da će izdržati i do poluvremena, ali je onda Đorđe Ivanović u 41. minutu lepim udarcem završio brz napad gostiju.

Na samom startu nastavka isti igrač duplira vođstvo tima Sava Miloševića, da bi već u 62. minutu kompletirao het-trik.

Samo četiri minuta kasnije Aleksandar Lutovac postiže debitanski gol, a sjajni Ivanović još jednom matira Živaka za velikih 5:0.

Ni to nije bio kraj serije napadača koji je u drugom planu kod stručnog štaba, pošto još jednom uspeva da zatreze mrežu domaćina do kraja susreta, postavivši ujedno i konačan rezultat.

U narednu rundu takmičenja plasirao se i Proleter, koji na Slanoj Bari posle preokreta savladao Javor iz Ivanjice – 2:1 (0:1).

Podsećamo, duel Trepče i Crvene zvezde pomeren je za četvrtak od 15 časova, na stadionu u Staroj Pazovi, pošto ekspediciji šampiona Srbije nije dozvoljen ulazak na Kosovo i Metohiju.

httpas://admiralbet.rs/app/sport?competitionId=2-123-3060&event=325709

Sastavi:

Vodojaža: Živak, Dajić (Đurić 52), Đokić, Mijalčić, Komatina, Petrović, Jekić, Vuković, Vasiljević, Nedeljković (Jovanović 65), Sretenović (Popović 73)

Partizan: Stevanović, Pešukić, Vujačić, Dinga, Urošević (Stanojlović 65), Smiljanić, Lakčević, Ivanović, Marković (Đorđević 73), Lutovac, Gigić (Jovanović 46)