Briljantni Novak "uštopovao" Iznera za četvrtfinale Šangaja

Nemanja Đorđević
Photo by Lintao Zhang/Getty Images

Novak Đoković nastavio je odbranu trofeja na Mastersu u Šangaju.

Najbolji teniser sveta rutinski je savladao Džona Iznera maksimalnim rezultatom po setovima, posle 76 minuta igre – 7:5, 6:3.

Nole je odigrao odličan meč protiv visokog Amerikanca, potpuno mu neutralisavši servis fenomenalnim riternima tokom većeg dela susreta, dok je veoma teško gubio poene u svojim gemovima.

Iako je Džon servirao sa 81 odsto uspešnosti u prvom setu, Đoković je iskusno sačekao pravu šansu, taman kada je delovalo da ćemo gledati taj-brejk, i 0:40 već iz prve prilike pretvorio u vođstvo.

Potom je iskoristio stečeni momentum da još jednom oduzme servis rivalu, na startu drugog seta, da bi potom rutinski završio posao za deseto slavlje u dvanaestom međusobnom meču.

U borbi za polufinale čeka ga bolji iz okršaja između Poljaka Hurbeta Hurkača i Stefanosa Cicipasa iz Grčke.