Hrvati, Rusi i Poljaci sigurni, devet golova Belgije; Velika pobeda Makedonaca, De Jong heroj Holandije! - Admiral Bet SPORT

U terminu od 20:45 odigrano je osam kvalifikacionih utakmica za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Holanđani su u grupi C dočekali Severnu Irsku u Roterdamu na "De Kujpu" i nadali su se pobedi, kako bi prestigli rivala koji im beži tri boda na tabeli.

Posle mršavih 0:0 u prvom poluvremenu i konstantnih napada Holanđana, Irci su se fantastično branili i u drugom delu igre. Šokirali su sve u Roterdamu, kada su poveli u 75. minutu pogotkom Magenisa, ali su pet minuta kasnije Holanđani poravnali preko Memfisa Depaja. Krenuli su na sve ili ništa i uspeli su Holanđani da dođu do pobedonosnog gola u 91. minutu! Veliku pobedu i izejdnačenje na tabeli sa Nemcima i Ircima doneo je Luk De Jong u 92. minutu.

Hrvatska je protiv Mađara želela da rutinski reši meč i odlepi se na vrhu tabele, što su i uspeli, pošto su već u prvom poluvremenu postigli tri gola. Luka Modrić u petom i Bruno Petković u 24. i 43. minutu već su rešili meč posle prvih 45 minuta. U drugom delu Perišić maši penal u 55. minutu, Mađari minut kasnije ostaju sa igračem manje, pa do kraja nije bilo uzbuđenja – 3:0 (3:0).

Slovačka i Vels vodili su veliku borbu u Trnavi na "Gradskom stadionu". Podelili su bodove, tako da je sve u ovoj grupi i dalje otvoreno – 1:1 (0:1).

Vels je golom Mura u 25. minutu vodio posle prvog dela igre na gostovanju, da bi Slovaci izjednačili u 53. minut preko Juraja Kučke. Slovačka je meč završila sa igračem manje, pošto je Gombjer zaradio drugi žuti u 88. minutu.

Poljaci su gostovanjem u Letoniji hteli da se zacementiraju na prvom mestu i to su i uspeli rutinskom pobedom – 0:3 (0:2).

Robert Levandovski pogađao je u devetom i 13. minutu, pa su sa pola gasa do kraja meča Poljaci odradili posao. Treći gol postigli su u 76. minutu, kada je strelac bio Grosicki.

Severna Makedonija dočekala je Sloveniju i ostvarila je veoma važan trijumf – 2:1 (0:0).

Gledali smo tvrd meč u prvih 45 minuta, a do prednosti je došao domaćin preko Elmasa u 50. minutu. Makedonci dupliraju prednost u 69. minutu posle drugog gola Elmasa i tako dolaze do prilike da se bore do samog kraja za Evropsko prvenstvo.

Izrael je gostovao Austriji i poražen je posle preokreta – 3:1 (0:1).

Neverovatni Eran Zahavi postigao je svoj deseti gol u kvalifikacijama i ubedljivo je najbolji strelac istih. Posle vodećeg gola Izraela u 34. minutu, Austrija je odgovorila sedam minuta kasnije preko Lazara. Hintereger donosi preokret u 56. minutu, dok je pobedu u 88. minutu overio Marsel Sabicer.

Rusi su imali priliku da kod kuće overe plasman na Evropsko prvenstvo i to su uradili protiv Škotske – 4:0 (0:0).

Nismo videli nijedan pogodak u prvih 45 minuta, a Rusi dolaze do prednosti u 57. minutu, kada je strelac bio Artjom Dzjuba. Odzoev duplira tri minuta kasnije i rešava sve dileme oko pobednika. Domaćin postiže i treći gol u 70. minutu, kada je ponovo mrežu zatresao Dzjuba, a četvrti je delo Golovina u 83. minutu.

Belgija je dočekala San Marino i očekivala se kiša golova, što smo i dobili – 9:0 (6:0).

Domaćin je postigao čak šest golova u prvom poluvremenu. Strelci su bili: Lukaku u 28. i 41, Šadli u 31, Aldervejled u 43, Tilemans u 45. i autogol Brolija u 35. minutu. U drugom delu igre videli smo dva gola u 80. minutu, kada je Benteke postigao pogodak i u 84, kada je strelac bio 18-godišnjak Jari Veršaren sa bele tačke. Deveti pogodak za kraj, delo je Tomasa Kastanjea u 90. minutu.