Mitrović srušio Paragvaj u bledom izdanju Srbije - Admiral Bet SPORT

Mitrović srušio Paragvaj u bledom izdanju Srbije

Nikola Bulatović

Reprezentacija Srbije savladala je Paragvaj u projateljskom meču odigranom u Kruševcu. U bledom izdanju naše reprezentacije odlučio je gol Aleksandra Mitrovića u 90. minutu meča – 1:0.

Slaba igra kombinovanog tima Srbije u najvećem delu. Od prvog do poslednjeg minuta gotovo da nije bilo prave akcije, osim nekoliko solidnih pokušaja u prvom poluvremenu. Za četiri dana očekuje nas meč sa Litvanijom, a po svemu sudeći i u reprezentaciji naše zemlje svesni su da taj meč neće imati preveliki rezultatski značaj i da će "Orlovi" svoju šansu tražiti kroz Ligu nacija.

U sastavu nije bilo deset standardnih reprezentativaca, a selektor Ljubiša Tumbaković rešio je da isproba novu taktiku, sa novim pozicijma za svoje fudbalere. Tako se na štoperu naći Aleksandar Kolarov, kapiten reprezentacije Srbije.

Srbija je počela u sledećem sastavu:

Rajković – Miletić, S. Mitrović, Kolarov, Mladenović – Maksimović, Milivojević – Gaćinović, Ljajić, Radonjić – A. Mitrović.

Naš tim bio je bolji prvih 45 minuta, a od prilika treba izdvojiti prečku Ljajića i nekoliko pokušaja Aleksandra Mitrovića. Paragvaj se uglavnom branio, ali je u poslednjih nekoliko minuta bio mnogo bliže golu Srbije. Gosti su postigli i pogodak u finišu poluvremena, ali je on opravdano poništen zbog prekršaja

Na početku drugog dela šansu su dobili Saša Lukić i Marko Gobeljić. Oni su ušli umesto Miletića i Milivojevića.

Migel Almiron morao je u svlačionicu pre vremena. U 53. minutu pokušao je da iscenira jedanaesterac, iako je bilo minimalnog kontakta sa Stefanom Mitrovićem u kaznenom prostoru naše selekcije.

Sve što je Srbija uspela za sat vremenaigre jeste ona prečka Ljajića iz prvog dela.  Fudbaler Bešiktaša najčešće je pokušavao i u nastavku meča, ali svi njegovi šutevi bili su veoma neprecizni. Isti igrač je i desetak minuta pre kraja ponovo okušao Fernandeza, ali je golman Paragvaja bio spreman.

Srbija do pobede dolazi neposredno pred istek 90. minuta. Rodić je centrirao, a Mitrović bio nadmoćan u skoku za 1:0 i pobedu pred putovanje u Litvaniju.