Rovovska borba u Areni - Zvezda srušila Fenerbahče! - Admiral Bet SPORT

Rovovska borba u Areni – Zvezda srušila Fenerbahče!

Evroligaška košarka vratila se u "Štark arenu" – Crvena zvezda je savladala Fenerbahče!

Crveno-beli su bili bolji od turske ekipe, protiv koje su slavili rezultatom – 68:56 i tako došli do prve pobede u Evroligi.

Videli smo i nešto novo u našoj najvećoj hali – predstavljanje igrača kao u NBA ligi i takav uvod najavio je spektakl i odličnu utakmicu. Milan Tomić i Željko Obradović nadmudrivali su se tokom čitavih 40 minuta.

Na početku su Lazić i Kalinić razmenili trojke, uglavnom se igralo koš za koš, a Zvezda je do prednosti od tri poena došla posle dva slobodna bacanja Lorenca Brauna. Zvezda je bila dobra u skoku, ali je loše branila šut spolja, što se promenilo u drugoj četvrtini. Na prvi mali odmor Fener je otišao sa poenom prednosti.

Fener je u drugoj deonici bio itekako bolji na skoku, ali je zato Zvezda bila bolja u šutu, pošto je Fener za dva poena u jednom trenutku šutirao kriminalnih 3/15. Derik Braun se razigrao, Davidovac je pogodio trojku, Zvezda je imala +4, ali je Mahmutoglu trojkom vratio na minus jedan. Posle dobrog prodora Brauna i trojke Fajea crveno-beli odlaze na +6. Nando De Kolo održavao je Fener, Veseli je promašio sva četiri slobodna bacanja, a Derik i Lorenco Braun doneli su +5 Zvezdi na kraju prvog poluvremena.

Gosti su prvo poluvreme završili sa šutem 4/23 za dva poena.

Fener serijom 4:0 otvara drugo poluvreme, a Zvezda je posle dva minuta i 16 sekundi ispunila bonus. Ponovo je odbrana odradila dobar posao, ali je u napadu sve stalo, dok se nije upisao Bili Beron i vratio Zvezdu na +4, a zatim je De Kolo dobio tehničku, stigao je još jedan lak poen, a onda je stigla i trojka Perperoglua i Zvezda odlazi na +8. Posle jednog pogođenog bacanja Štimca, Perperoglu opet pogađa, Zvezda igra dobru odbranu i Kalinić maši trojku, ali Braun gubi loptu, posle čega Duverioglu pogađa oba slobodna bacanja i smanjuje na minus sedam. Plus devet vraća Odžo sa dva penala, Datome nije pogodio za tri, ali Stratos pravi faul u ranoj fazi napada. Slukas pogađa za dva, Perperoglu na drugoj strani ne koristi slobodna bacanja, a Duverioglu pravi faul u napadu nakon toga. Iskupio se Duverioglu blokadom nad Čovićem, ali je u nastavku napada Odžo fauliran i pogodio je jedno bacanje. Na kraju četvrtine Dikson pogađa za dva, Odžo opet ide na liniju penala i pogađa oba. De Kolo ne pogađa u poslednjem napadu i Zvezda u poslednju deonicu ulazi sa +8.

Minut i po nismo videli koš, a onda je ofanzivni skok uhvatio Dikson od svih igrača na parketu, De Kolo je pogodio za tri, što je izuzetno naljutilo Milana Tomića, koji je zatražio tajm-aut. Faje sa dva bacanja diže Zvezdu, Duverioglu pravi korake u narednom napadu, ali korake pravi i Filip Čović. Slukas nije pogodio za tri poena, nije ni Bili Beron. Grčki plej je nastavio da promašuje, Čoviću je Veseli skinuo loptu sa obruča i na drugoj strani zakucao za minus pet. Gist je promašio zicer, a Bobi Dikson je posle kontre pogodio trojku i Fener stiže na minus dva. Posle tajm-auta trojku vraća Mo Faje, zatim Dobrić krade loptu i za sedam sekundi se Zvezda vraća na +7. Faje udara blokadu Veselom, hvata ofanzivni skok, ali maši za dva, nakon čega ni Fener ne postiže koš. Perperoglu je iznudio dva bacanja i pogodio oba. Zvezda brani dva napada i Gist sa linije penala donosi dvocifrenu prednost. Mahmutoglu pogađa za tri, Perperoglu održava Zvezdinu prednost polaganjem, Mahmutoglu u narednom napadu maši trojku i Gist polaganjem rešava meč.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Lorenco Braun sa 13 poena, tri skoka i šest asistencija, Džejms Gist sa 11 poena i osam asistencija, Stratos Perperoglu sa 11 poena i Mo Faje sa osam poena i sedam skokova.

U poraženoj ekipi istakao se Nando De Kolo sa 19 poena.