Radnički poražen u Senti, Čuki samo bod u Šapcu

Podela bodova u Kruševcu Foto: Facebook/Super liga Srbije

Zatvoreno je 15. kolo Linglong Superlige Srbije.

Drugoplasirani tim na tabeli nije uspeo da slavi na gostovanju u Šapcu, pošto je Čukarički protiv Mačve odigrao meč bez golova i sada zaostaje za Crvenom Zvezdom sedam bodova, uz jednu manje odigranu utakmicu.

Bez golova bilo je i na Banjici, gde je Rad dočekao Mladost iz Lučana, a TSC Bačka Topola slavila je protiv Radničkog iz Niša u Senti, rezultatom 2:0 (0:0). Strelac oba pogotka bio je Nenad Lukić, u 47. i 80. minutu.

Napredak je neočekivano poražen kod kuće od Spartaka iz Subotice – 0:1 (0:1). Šormaz je postigao pobedonosni gol u 28. minutu, Ivanović je promašio penal za izjednačenje u 61. minutu, dok su gosti meč završili sa igračem manje, zbog isključenja Dokića tri minuta ranije.

Radnik je u Surdulici u poslednjim trenucima došao do boda protiv Voždovca – 2:2 (0:0). Voždovac je imao 2:0 sve do poslednjih deset minuta, pošto je Mašović bio dvostruki strelac, a onda je prvo Stanisavljević smanjio u 85, nakon čega je bod doneo Pavlov u 93. minutu.