Drugi vezni trijumf Kaubojsa

Stefan Cvetković

Dalas Kaubojsi upisali su drugu vezanu pobedu u NFL-u trijumfom u Njujorku protiv Džajantsa sa 37:18 na zatvaranju 9. nedelje. Kaubojsi su došli do 5-3 i upisali veoma važnu pobedu u borbi za plasman u plej-of, dok je Džajantsima ovo bio peti vezani poraz kojim su došli do 2-7.

Meč je krenuo loše po Dalas koji je greškama dozvolio protivniku da povede sa 12:3. Ipak, u poslednjem minutu druge četvrtine Kaubojsi tačdaunom prilaze na 12:10, a zatim koriste grešku rivala i u poslednjoj sekundi šutom za tri poena prelaze u vođstvo 12:13.

Domaći tim je bio u utakmici do poslednje deonice, ali su gosti iz Dalasa sa tri tačdauna u njoj rešili pitanje pobednika.

Ruki Danijel Džons kompletirao je 26/41 dodavanja za 210 jardi i jedan tačdaun. Šekon Barkli je osvojio 28 jardi trčanjem i 67 hvatanjem. Dak Preskot je uspešno bacio 22 od 35 pasova za 257 jardi i tri tačdauna. Ezekel Eliot je trčanjem osvojio 139 jardi, Amari Kuper hvatanjem 80 za jedan tačdaun.