AZ deklasirao Astanu, a da se nije ni preznojio

Stefan Cvetković

Nadali su se navijači Partizana da bi Astana mogla da otkine bod holandskom timu, ali kazahstanski šampion ne da nije bio blizu iznenađenja, već ni blizu toga da postigne gol.

AZ je danas odradio lakši trening, dominirao terenom, olako stvarao šanse i pregazio je rivala sa 0:5 (0:1) za osmi poen u grupi i prvo mesto na tabeli.

AZ je bio previše dominantan. Ogromna je bila razlika u kvalitetu, videlo se to još u prvom meču u Den Hagu kada je AZ slavio sa 6:0. Večeras su brojali do pet.

Holanđani su jako krenuli. U 23. minutu imali veoma dobru šansu nakon greške Rukavine, a do vođstva su došli par minuta kasnije preko fenomenalnog Mirona Boadua. Mladi napadač je dobio loptu u prostor i pored toga što je bio iza štopera domaćih, izborio se za poziciju i poslao loptu u mrežu.

Pitanje pobednika bilo je rešeno na startu drugog dela kada je gostujući tim za pet minuta postigao dva gola i došao do velika tri gola prednosti. Fredrik Midtsjo je povisio na 0:2 u 52. minutu udarcem sa distance, a samo pet minuta kasnije Idizi postiže gol na asistenciju Boadua za 0:3.

AZ je do kraja iskoristio potpuni pad domaćina i još dva puta zatresao mrežu. Pantelis Hatziadiakos odličnim udarcem matira golmana domaćih za 0:4 u 76, a samo minuta kasnije fudbaleri AZ-a koriste veliku grešku odbrane domaćih, Idrisi dolazi do lopte, dodaje do Boadua koji šalje loptu u praznu mrežu za svoj drugi gol na meču. Do kraja meča Boadu je mogao i do het-trika, ali je promašio prazan gol sa samo nekoliko metara.

AZ Alkmar u sledećem kolu dočekuje crno-bele.