Kostićev gol iz slobodnjaka nedovoljan Ajntrahtu – Standard i Seltik slavili golovima u poslednjim trenucima meča

U terminu od 18:55 odigrano je pet utakmica četvrtog kola grupne faze Lige Evrope u grupama D, E i F.

Grupa D

Fudbaleri Sportinga iz Lisabona ostvarili su pobedu na gostovanju Rozenborgu u Norveškoj – 0:2 (0:2), čime su preuzeli prvo mesto u grupi, a domaćina ostavili bez osvojenog boda.

Neto je uposlio u 16. minutu bivšeg fudbalera Liverpula Sebastijana Koatesa, koji je doveo goste u vođstvo, a u 38. minutu prednost je duplirao Bruno Fernandeš, na asistenciju Dumbije.

Holand i Trondsen imali su prilike za Rozenborg u prvom delu, dok je Lukaš Vijeto imao šansu da promeni rezultat u drugom delu, ali je ostalo 0:2.

U drugom meču ove grupe, LASK je u Lincu savladao PSV posle preokreta – 4:1 (0:1).

PSV, koji se nalazi u katastrofalnoj formi i pet vezanih mečeva ne zna za pobedu u svim takmičenjima, poveo je već posle četiri minuta golom Švaba, koji je pogodio sa bele tačke.

Već od tada je LASK zaigrao ofanzivnije, nije uspeo da dođe do gola u prvih 45 minuta, ali je zato u drugom delu postigla četiri. Izjednačenje je doneo Ranfl u 56, a samo četiri minuta kasnije Frajser donosi potpuni preokret. Tačku na meč stavio je Klaus golovima u 78. i 84. minutu.

Grupa E

Kluž je posle iznenađujuće pobede u Francuskoj, slavio i kod kuće protiv Rena – 1:0 (0:0). Pobedonosni gol u 87. minutu postigao je Rondon.

Seltik je ponovo savladao Lacio, ovog puta u Rimu – 1:2 (1:1).

Ćiro Imobile doveo je domaćina u prednost u već u sedmom minutu na asistenciju Kaiseda. Izjednačio je Forest u 38. minutu.

Seltik je do pobede došao golom Nčama u 95. minutu i tako obezbedio plasman u narednu rundu, dok Laciju ostaju samo teoretske šanse.

Grupa F

Ajntraht iz Frankfurta gostovao je u Liježu ekipi Standarda i poražen je golom u poslednjim trenucima meča – 2:1 (0:0).

Nemačka ekipa bila je favorit, igrala je bolje tokom celog meča, ali ih je domaći tim iznenadio, kada je postigao vodeći pogodak preko Vanheuzdena u 58. minutu.

Međutim, Ajntrahtu izjednačenje donosi Filip Kostić pogotkom u 65. minutu. Sa ivice šesnaesterca je po zemlji gađao u dalji ugao iz slobodnog udarca i postigao prelep gol.

Standard dolazi do pobede golom Lestina u poslednjim trenucima utakmice, u 94. minutu, i sada su ispred Ajntrahta.