Prazan hod u četvrtoj četvrtini i Rudi Fernandez "presudili" Zvezdi – Real naneo peti poraz crveno-belima

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Real Madrida.

U meču sedmog kola Evrolige "Kraljevski klub" slavio je u "Štark areni" rezultatom – 75:60.

Crveno-beli igrali su bez Filipa Čovića, Dejana Davidovca i Derika Brauna, i u prvih pet minuta uspeli su da postignu samo dva poena i prednost je bila 7:2 za Real. Usledila je serija od 7:0, nakon čega je Real postigao tri vezana poena i četvrtina se završila rezultatom 12:9.

Real Madrid je u drugoj četvrtini otišao na dvocifrenu prednost (22:12), ali se Zvezda vratila na minus četiri pred kraj četvrtine, uprkos lošem šutiranju slobodnih bacanja. Serhio Ljuj možda je napravio grešku u koracima, ali to sudije nisu videle, pa je u poslednjoj sekundi pogodio za +6.

U trećoj četvrtini su Džejsi Kerol i Bili Beron razmenjivali pogotke, kod crveno-belih priključili su se Dobrić i Simanić trojkama, pa je Zvezda došla do izjednačenja, preko Lorenca Brauna, koji je igrao fantastično. Mohamed Faje pogodio je u poslednjem napadu za tri poena, za erupciju oduševljenja u "Štark areni", pa je Zvezda imala prednost od tri poena pre početka poslednje četvrtine (52:49).

Rudi Fernandez otvorio je trojkom poslednju deonicu, zatim pogađa i Kozer za prednost Reala. Zvezda nije uspela pet minuta da postigne koš, a Serhio Ljuj je trojkom odveo Real na +6. Nova trojka stigla je preko Rudija, a Zvezda je tek posle skoro šest minuta igre postigla prve poene preko Berona i to sa linije penala. Braun je zakucao u kontri, smanjio na minus pet, ali Ljuj je igrao fantastično i održavao je prednost Realu. Rudi Fernandez je trojkom dva minuta pre kraja srušio sve nade Zvezde da može do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Serhio Ljulj sa 16 poena. Rudi Fernandez postigao je 13, Valter Tavares 11 poena, uz devet skokova.

U poraženom sastavu istakli su se Beron sa 17 i Lorenco Braun sa 14 poena.