De Minaur prvi finalista NextGen turnira

Stefan Cvetković

Australijski teniser Aleks De Minaur prvi je finalista ATP NextGen turnira.

On je u polufinalu savladao Fransisa Tiafoea posle četiri seta sa 4:2, 4:1, 0:4, 4:2.

Vardi daje gol Arsenalu
→Kvota puca←

Australijanac je napravio brejk u trećem gemu prvog seta, pa zatim u trećem i petom gemu drugog. U prva dva nije dozvolio Amerikancu nijednu priliku za brejk.

Tiafoe je popravio igru u trećem setu koji je posle dve oduzete serve rivalu, dobio sa nulom. Četvrti set bio je izjednačen do šestog gema kada De Minaur brejk, ujedno i meč lopte. Koristi je i obezbeđuje plasman u finale.

18-godišnji teniser u finalu čeka boljeg iz duela između Miomira Kecmanovića i Janika Sinera.