Fenerbahče "na mišiće" do pobede i prvog mesta

Stefan Cvetković

Fener će prenoćiti na prvom mestu turske Superlige.

Teže nego što se očekivalo tim tim Ersuna Janala došao je tri boda protiv Kašimpaše.

Gosti su se pokazali kao tvrd orah, čak i sa igračem manje, dva puta su stizali prednost Fenera, ali nisu imali snage da prirede iznenađenje i odnesu bod – 3:2 (2:1).

Benzema matira Dmitrovića!
→Kvota sigurica←

Fener je na poluvremenu imao prednost zahvaljujući golovima Vedata Murićija sa bele tačke.

Tufal je iznudio penal u 6. minutu koji Murići pretvara u gol. Kašimpaša je uspela da izjednači. Igrači Fenera su izgubili loptu na sredini terena, gosti razvili brz napad. Erdogan upošljava Kalilija koji završava akciju za 1:1. Ipak, još dva malera za goste do kraja prvog dela. Prvo je Fener dobio još jedan penal zbog igranja rukom u kaznenom prostoru. Murići ponovo precizan za 2:1. I onda u drugom minutu sudijske nadoknade gosti ostaju sa deset igrača. Karim Hafez dobija drugi žuti karton zbog prigovara, prvi je dobio zbog igranja rukom koje je prethodilo penalu.

Brojčano slabija Kašimpaša dolazi do izjednačenja nakon kornera u 56. minutu, ali je Fener prednost povratio samo tri minuta kasnije preko Aziza koji je bio najviši u skoku posle kornera Čigerčija.

Na kraju su susret oba tima završila sa desetoricom, pošto je Maurisio Isla ranije poslat u svlačionicu zbog preoštrog starta u 72. minutu.

Kašimpaša ni 14. meč u nizu nije uspela da dobije Fener. Poslednji put to im je pošlo za rukom pre više od sedam godina.