Kecmanović bez finala u Milanu

Stefan Cvetković

Miomir Kecmanović nije uspeo da se plasira u finale ATP NextGen tunira.

Srpski teniser poražen je u polufinalu od domaćeg tenisera Janika Sinera sa 4:2, 1:4, 2:4, 2:4.

Kecmanović je dobro otvorio meč i poveo sa 1:0 u setovima brejkom u trećem gemu. Siner je brejkom u četvrtom gemu drugog seta izjednačio rezultat u setovima i u prvom gemu trećeg odmah došao do brejka.

Verovatno i presudni trenutak u trećem setu, a možda i u nastavku meča odigrao se u drugom gemu. Kecmanović je imao 0:40 na servisu rivala i tri brejk prilike. Nije ih iskoristio, Sinar dolazi do vođstva od 2:0 i osvaja treći set.

Italijan je u trećem gemu došao do odlučujućeg brejka u poslednjem setu kojim je obezbedio pobedu i plasman u finale. Tamo da čeka Aleks De Minaur koji je nešto ranije bio bolji od Fransisa Tiafoea.