Hofenhajm u 98’ do pete u nizu i drugog mesta

Stefan Cvetković

Ludnica u Kelnu.

Vodio  je domaći tim na poluvremenu. Hofenhajm na startu drugog izjednačio i kada je delovalo da će se meč završiti podelom bodova, gosti u 98. minutu dolaze do potpunog preokreta i slavlja sa 1:2 (1:0).

Hofenhajm je nastavio odličnu seriju rezultata nakon lošeg starta sezone. Upisana je peta pobeda u nizu kojom se došlo do čak drugog mesta na tabeli  Bundeslige.

Keln je u prvom delu meča koji je protekao u veoma mirnoj igri, došao do prednosti u 34. minutu udarcem Džona Kordobe sa distance.

Hofenhajm u trećem minutu nastavka dolazi do izjednačenja. Rudi je odlično pronašao Adamijana za izjednačenje. Glavni arbitar je produžio meč 4 minuta. Bližio se kraj i podela bodova, ali Dominik Draksler pravi faul u poslednjim trenucima sudijske nadoknade. Sudija je gledao VAR i dosudio penal koji Jirgen Lokadija pretvara u gol u 98. minutu za ludo slavlje gostujućih navijača!