Prva pobeda Votforda, Norič postaje Fulam iz prošle sezone

Milovan Longinov

U derbiju začelja, Votford je večeras pobedio Norič u gostima rezultatom 2:0 (1:0) na otvaranju 12. kola Premijer lige.

Pre ovog kola, Votford je bio poslednjeplasirana ekipa i jedina bez pobede u ovoj sezoni. Nakon ove utakmice, jasno je da će Norič ove sezone biti nešto poput Fulama prošle sezone i da će teško osvajati bodove u nastavku sezone, posle početničke sreće na startu sezone. Jer, Votford je imao igrača manje poslednjih pola sata pošto je crveni karton zaradio Kabasele, a i pored toga, domaći su bili potpuno bezopasni po gol Bena Fostera.

Mane, Salah ili Firmino?
Sve kvote su TOP

Heroj u pobedi Votforda bio je Đerar Delofeu, strelac prvog i asistent kod drugog pogotka.

Španac je već u drugom minutu iskoristio katastrofalnu reakciju odbrane Noriča i praktično se ušetao u kazneni prostor i pogodio levi ugao za 1:0.

U 52. minutu, Delofeu je centrirao sa levog boka, Grej je petom šutirao, lopta je usput zakačila jednog defanzivca Noriča i završila u maloj mreži.