Čelsijev niz traje: Rutinski do šeste u nizu

Nikola Bulatović

Nastavlja se serija Frenka Lamparda i fudbalera Čelsija. I šesti put uzastopno "Plavci" su došli do tri boda u Premijer ligi, što će ih na neko vreme održati na poziciji broj dva. Kristal Palas nije imao mnogo šansi u Londonu – 2:0.

Posle spektakularnog meče i remija sa Ajaksom Čelsi je nastavio svoju odiseju u domaćem takmičenju. Ekipa Frenka Lamparda je u odličnoj formi, a to je dokazala i ove subote na "Stamford bridžu". Čelsi je nastavio seriju pobeda, a tim Roja Hodžsona je produžio niz bez pobede. Ruku na srce, Palas je imao niz teških utakmica, koji se završava u narednom kolu protiv Liverpula.

Osvajač Lige Evrope pritiskao je goste od prvog minuta. Delovalo je kao da gol "visi u vazduhu", ali je vremenom taj pritisak "Plavaca" slabio i na polivreme se otišlo rezultatom 0:0. Duboko u nadoknadi vremena Vilijan je promašio najbolju šansu poluvremena.

Čelsi je strpljivo gradio napada u nastavku i u ranoj fazi uspeo da povede. Lucidan i inteligentan potez Vilijana spojio je Ejbrahama sa golom, a napadač Lampardovog tima lako postiže svoj deseti gol u sezoni.

Usledio je period igre u kojem je Kristal Palas imao nekoliko dobrih akcija, a onda i drugi gol domaćeg tima. Igrač koji je definitivno u najboljoj formi u ekipi (verovatno i u ligi) je Kristijan Pulišić. Amerikanac dolazi do petog gola u poslednja tri premijerligaška meča:

Bila je to potvrda osme pobede "Plavaca" za drugo mesto na tabeli i nastavak sjajne serije. Ovacije za Frenka Lamparda na njegovom "Stamford bridžu" dovoljna su potvrda toga šta navijači misle o igrama ekipe.