Medison i Vardi srušili Arsenal, Lester na drugom mestu!

Pre početka utakmice bila je okarakterisana kao derbi, ali nekako je svako znao da će "Lisice" savladati "Tobdžije", iako nije tolika razlika u kvalitetu koliko deluje.

Lester je opravdao ulogu favorita na svom stadionu i u poslednjoj utakmici subotnjeg programa 12. kola Premijer lige, slavio je protiv Arsenala – 2:0 (0:0).

Aleksandar Lakazet promašio je nepromašivo u 15. minutu, što je bila jedina prilika za Arsenal u prvom delu igre. Ajose Perez imao je jedinu ozbiljniju šansu za Lester u 26. minutu, ali je šutirao preko gola iz izgledne situacije. Nismo videli ništa spektakularno u prvom poluvremenu i golovima smo se nadali u drugih 45 minuta.

N’Didi je najavio šta će biti u drugom poluvremenu, pošto je na startu pogodio prečku, a gol Obamejanga poništio je VAR zbog ofsajda.

U 68. minutu došao je Lester do vođstva. Sjajna akcija iz prve, N’Didi je dodao do Tilemansa, koji je odlaže na peterac za Vardija, a reprezentativac Engleske takve šanse uvek koristi.

Arsenal se otvorio i tu im je propast bila zagarantovana – posle kontra napada lako je Lester stigao do šesnaesterca, Vardi je odložio za Medisona, koji hvata Lena na "krivoj nozi" i snažnim udarcem pogađa donji desni ugao gola u 75. minutu.

Još jedno veliko razočarenje za Arsenal i Unai Emeri će najverovantije biti otpušten posle ovog meča.