Partizan rutinski u Zadru

Nikola Bulatović

Košarkaši Partizana ostvarili su četvrtu pobedu u ABA ligi. Sve osim lagane pobede u Zadru u Partizanu će želeti da zaborave. Mnogo izgubljenih lopti, mnogo grešaka i mnogo više šuteva za tri nego za dva. Na kraju 72:57 za Trinkijerijevu ekipu.

Zadar je bio možda i idealan protivnik za srpski tim u ovom momentu. Posle poraza od Venecije u Beogradu bilo je važno vratiti se na pobednički, što su košarkaši Andree Trinkijerija i učinili. Lagana pobeda Partizana, ali ono što će svakako Italijan zameriti svojim pulenima jeste prevelik broj izgubljenih lopti. Uprkos tome što je taj broj bio pozamašan Partizan je ovaj duel dobio lako i ubedljivo, što pokazuje u kakvoj je formi Zadar i zbog čega se nalazi na poslednjem mestu ABA lige.

Zadar je vodio 2:0 i 10:8 i bile su to jedine prednosti domaćina u dvorani "Krešimir Ćosić" ove subote. Crno-beli su serijom 11:0 stekli devet poena prednosti, a već u drugoj četvrtini prednost je rasla do te mere da je postalo jasno ko će slaviti na ovom meču. Na poluvreme se otišlo sa velikih plus 15 za goste – 30:45.

Konsolidovali su se crno-beli u napadu pred kraj treće deonice i prednost je rasla do 19 poena – 62:43. U tim momentima došlo je do opuštanja i u poslednjoj četvrtini svega četiri poena za naš tim za gotovo šest minuta. Utakmica je završena rezultatom 72:57 i čak 20 izgubljenih lopti za naš tim.

Jedini dvocifreni u pobedničkoj ekipi bili su Pejdž sa 14 i Jaramaz sa 12 poena. Alen je imao 16, a Ive Ivanov 10 poena u ekipi Zadra.