Rezervista Ikardi sprečio novi kiks Pari Sen Žermena

Nemanja Đorđević
Ikardijev potpis Foto: Twitter@PSG

Pari Sen Žermen slavio je na gostovanju Brestu u prvom subotnjem susretu 13. kola Lige 1 – 2:1 (1:0).

"Sveci" su, posle poraza u Dižonu u prošloj rundi, upisali deseti trijumf u sezoni, dok je domaćin doživeo četvrti neuspeh.

Gosti su vodili od 39. minuta, kada je Julijan Draksler idealno uposlio Anhela di Mariju, a Argentinac divnim lobom zatresao mrežu.

Tim rezultatom otišlo se i na odmor, a prilike da overi trijumf ekipe Tomasa Tuhela propustio je Edinson Kavani na startu nastavka.

Kazna je stigla u 72. minutu preko Samjuela Grandsira, ali ni to nije bilo dovoljno da se zaustavi veliki favorit.

Još jednom je junak Pari Sen Žermena bio Mauro Ikardi, divno se snašavši pet minuta pre kraja, nepunih deset pošto je ušao u igru.