Valensija dodaje gas, Granada posustaje

Nikola Bulatović
Photo by Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Valensija je stigla Granadu posle 13. kola La lige. Na "Mestalji" tvrd meč, ali meč koji je zasluženo pripao domaćinu – 2:0.

Fudbaleri Alberta Seladesa ostvarili su i treću pobedu u nizu, a drugu uzastopnu u Primeri. Dok je Đirona, jedno od najprijatnijih iznenađenja dosadašnjeg dela šampionata izgubila i treću utakmicu u nizu.

Dosta tvrda utakmica viđena je u Valensiji, naročito u prvih 45 minuta, gde gotovo da i nije bilo velikih prilika. Uzbuđenja nisu izostala u nastavku.

U 56. minutu poništen je gol Danijela Pareha, nakon konsultacije sa VAR-om. "Slepi miševi" su ipak poveli u 74. minutu. Posle kornera i napada koji je dugo trajao lopta je stigla do Danijela Vasa, a Danac je zakucava u mrežu.

I posle vodećeg gola konsultovan je VAR. Ovoga puta odluka nije promenjena. Konačnih 2:0 postavio je Feran Tores u 97. minutu. Asistencija se piše golmanu Valensije Silesenu.

Barselona prima gol i pobeđuje – kvota kojoj se ne može odoleti

Ranije danas Alaves je ubedljivo savladao Valjadolid i došao do četvrte pobede u ovoj sezoni – 3:0. Strelci su bili Hoselu i Pina u prvom, odnosno Perez u drugom poluvremenu.