Javor zaustavio Zvezdu u Ivanjici

Nikola Bulatović

Prvi remi Crvene zvezde u sezoni. Javor je vodio, ali Jevtović u finišu uspeva da sačuva svoj tim drugog poraza – 1:1.

Posle Lige šampiona nije lako vratiti se u realnost i domaće prvenstvo. To se pokazalo i danas u Ivanjici. Zvezda je bila bolja, imala veliki broj šansi, ali je na kraju morala da se zadovolji bodom. Javor odličan i dostojan rival šampionu Srbije.

Već od prvih minuta videlo se da namera domaćih fudbalera nije bila da se brane. Vladan Milojević rekao je uoči gostovanja u Ivanici da neće biti lako igrati protiv Javora, a da je njegov oprez imao opravdanje videlo se u već ranoj fazi meča.

Domaćin je poveo u 25. minutu golom Petkovića na asistenciju Mrkaića. Zakasnio je Milan Rodić i Borjan nije imao šansi.

Mogao je domaćin do poluvremena i da duplira prednost, ali mogla je i Zvezda do izjednačenja, pre svega preko Boaćija.

U drugom delu igralo se otvoreno, baš kao i pre toga. Šansi je bilo na obe strane, one izglednije imala je Zvezda. Izjednačenje je stiglo u 87. minutu, strelac je Milan Jevtović, džoker Vladana Milojevića. Strelac izjednačujućeg gola dobio je i žuti karton zbog neprimerenog radovanja. Duboko u nadoknadi vremena Ben je imao veliku šansu, ali je i on loše reagovao u završnici.

Sve u svemu zaslužen bod za hrabre Ivanjičane. Crvena zvezda drugi put ove sezone nije uspela da pobedi, pa će njeni rivali imati šansu da joj se približe na tabeli.