Rutinska pobeda Partizana u senci povrede Šćekića

Nikola Bulatović

Crno-beli su iskoristili kiks večitog rivala i posle ubedljive pobede nad Inđijom od 3:0 primakao se dva koraka bliže Crvenoj zvezdi.

Rutinska pobeda Partizana nad Inđijom. Ono što će svakako pokvariti ukus pobede jeste povreda Šćekića, potencijalno teže prirode. Crnogorski reprezentativac je pao na travu posle "proklizavanja" leve noge i uhvatio se za koleno. Odmah je bilo jasno da se radi o težoj povredi, a konkretne informacije biće poznate kasnije tokom večeri i sutra ujutru.

Prvih 45 minuta crno-beli su dobili minimalnim rezultato. Strelac jedinog gola bio je Zoran Tošić nakon kombinacije sa Sadikom. Pre toga Šćekić je pogodio prečku i bilo je to sve što bi vredelo izdvojiti iz prvog poluvremena.

U nastavku su izabranici Sava Miloševića brzo povtrdili pobedu. Šćekić je pogodio u 51. minutu, sa samo dva minuta kasnije i Asano dolazi do svog prvog gola u prvenstvenim mečevima za Partizan. Japanac je pogodio sa penala.

Usledila je potom i pomenuta povreda Šćekića, nakon čega je pao tempo. Na kraju tri gola za nova tri boda i novu ubedljivu pobedu Partizana u Humskoj posle koje je zaostatak za Crvenom zvezdom smanjen na osam bodova.