Krstin siguran na startu Hjustona

Stefan Cvetković

Srpski teniser Peđa Krstin uspešno je započeo Čelendžer u Hjustonu. On je u prvom kolu bio slobodan, dok je u drugom porazio domaćeg tenisera Nika Čapela u tri seta – 6:1, 1:6, 6:1 za 96 minuta igre.

Krstin je odlično započeo prvi set i sa dva brejka u drugom i četvrtom gemu došao do vođstva od 4:0. Amerikanac u narednom gemu vraća brejk, da bi naš teniser odgovorio novim u šestom gemu.

Drugi set je u potpunosti pripao Amerikancu. Naš teniser je ispustio brejk priliku u prvom gemu, te se u narednom susreo sa gubitkom servisa. Krstin je još jednom u petom gemu propustio šansu da se vrati u set, i Čapel u narednom ponovo pravi brejk za ubedljiv trijumf u drugom setu i izjednačenju 1:1.

Svaki set je ubedljivo pripao nekom igraču, tako je bilo i u trećem. Krstin pravi dva brejka u četvrtom i šestom gemu i lako dolazi do trijumfa i prolaza u osminu finala.

U narednoj rundi ide na megdan Amerikancu Mičelu Krugeru.