Remzi odveo Vels na Euro, nestvarni Belgijanci ostvarili i desetu pobedu

Nikola Bulatović

Vels ide na Evropsko prvenstvo posle pobede nad direktnim rivalom Mađarskom. Slovačkoj pobeda nad Azerbejdžanom nije bila dovoljna. Surovi Belgijanci i Rusi potvrdili dominaciju u grupi I.

U grupi E smo imali najveću i jedinu dilemu ove večeri, a ona je razrešena tako što je Vels (uz Hrvatsku) otišao na Euro, a Slovačka i Mađarska su ostali "kratkih rukava".

Utakmicu u Kardifu osluškivali su i Slovaci, kojima je osim pobede nad Azerbejdžanom bilo potrebno i da rivali u Velsu odigraju nerešeno. Velšani su imali stvar u svojim rukama, a već u 15. minutu plasman na prvenstvo Evrope učinili su izvesnijim. Bejl je idealno centrirao, a Aron Remzi glavom pogodio za 1:0. Do kraja poluvremena bilo je nekoliko polušansi, ali bez promene rezultata.

Drugi gol Velsa videli smo odmah na početku drugog dela. Dejvis je ubacio, lopta srećno dola do Remzija, a ovaj iz stopostotne situacije savladao Gulačija.

Slovačka je dobila Azerbejdžan sa 2:0. Vođstvo je doneo Bozenik u 15. minutu na asistennciju Hammšika. Bivši fudbaler Napolija u finišu je postigao i gol za konačnih 2:0. Tri boda su bila dovoljna samo za treću poziciju u grupi E.

Kipar je poveo na gostovanju u Briselu, a time je razljutio Belgijance. Bilo je 6:1 posle 90 minuta za najdominantniju reprezentaciju u kvalifikacijama. Verovali ili ne, selekcija Roberta Martineza završila je grupu sa svih deset pobeda i gol razlikom 40:3. Po dva gola postigli su Benteke i De Brujne, jedan Karasko, a jednom je svoju mrežu zatresao i fudbaler gostiju Kristoforu.

Rusija je slavila na strani protiv San Marina – 0:5, uz pet različitih strelaca: Kuzjajev, Petrov, Mirančuk, Ionov i Komličenko.

Škotska je gubila od Kazahstana na poluvremenu, ali je slavila 3:1. Dva puta je u nastavku pogodio Mekgin, a jednom Nejsmit.

Belgija je prva sa 30, a Rusija druga sa 24 boda.