Kaljari gubio 0:2 i 1:3 pa slavio u nadoknadi – Liga šampiona više nije samo san!

Milovan Longinov

Fudbaleri Kaljarija nastavili su seriju neverovatnih rezultata pošto su večeras pobedili Samdoriju sa 4:3, iako su gubili 0:2 i 1:3 do 75. minuta utakmice!

Sampdorija je odlično otvorila meč, pošto je u 38. minutu Kvaljarela bio precizan sa bele tačke za vođstvo gostiju. Početkom drugog poluvremena, Kvaljarela je asistent Ramirezu, koji duplira prednost Samdorije.

I onda je usledila uvertira u ludnicu, od 69. do 97. minuta kada je palo pet golova.

Naingolan je pogodio 1:2 u 69. minutu, ali je već u sledećem Kvaljarela opet doneo dva pogotka prednosti gostima.

Delovalo je da je to i kraj, ali onda na scenu stupa Žoao Pedro. On je u 75. iskoristio asistenciju Pelegrinija, a samo minut kasnije i Rađe Naingolana za 3:3.

U dubokoj nadoknadi vremena, u 96. minutu, Seri je doneo preokret i veliku pobedu Kaljariju.

Tim sa Sardiniji je nastavio da živi svoj san ove sezone, ovo je osma pobeda i sa 28 bodova, Kaljari zauzima četvrto mesto na tabeli Serije A.

Sampdorija je ostala prva iznad crte sa dva boda više od Đenove.