Preokret i GG&3+ za kraj 13. kola Bundeslige

Milovan Longinov

Fudbaleri Majnca pobedili su Frankfurt Ajntraht rezultatom 2:1 (0:1) u poslednjem meču 13. kola Bundeslige.

Gosti su na poluvremenu imali prednost, pošto je Hintereger u 34. minutu iskoristio asistenciju Turea za 0:1. Ipak, u samom finišu prvog dela, Kor je zaradio direktan crveni karton i svoj tim ostavio na cedilu.

Majnc je uspeo da preokrene rezultat, pošto je najpre Onisivo u 50. minutu doneo izjednačenje.

Brojčanu prednost, domaći su uspeli da iskoriste brojčanu prednost u 69. minutu, kada je strelac bio Salai.

U timu Ajntrahra, Filip Kostić je odigrao 90 minuta, dok je Mijat Gaćinović ušao u 74. dok je Joveljić čitav meč presedeo na klupi.

Ovim porazom, Frankfurt je pao na 10. mesto sa 17 bodova, dok Majnc ima dva manje.